Rogaine minoxidil Terapie padání vlasů

Vlasový přípravek ve formě roztoku a pěny Rogaine minoxidl  – Terapeutické řešení řídkých a ubývajících vlasů pro ženy a muže.

 

Trápí Vás řídnutí vlasů?

Padání vlasů je velice nepříjemná a bohužel i dosti častá obtíž mnoha mužů i žen. Příčinami vypadávání může být strestěhotenství nebo například nedostatek vitamínů. Vypadávání  vlasů je nezřídka důsledkem činnosti mužských hormonů testosteronu a dihydrotestosteronu. Samotných příčin padání vlasů existuje více a při diagnostice je potřeba brát v úvahu rodinnou anamnézu, aktuální zdravotní stav, překonané onemocnění, stresovou zátěž, prostředí, výživu a životní styl. Pro omezení vypadávání vlasů je důležitá řada faktorů – zejména dostatečné prokrvení pokožky. To ovlivňuje Minoxidil – látka obsažená v přípravu Rogaine.

Minoxidil je po farmakologické stránce látka řadící se mezi antyhypertenziva a vasodilatátory, která má mnoho použití . Mimojiné tedy zpomaluje až zastavuje padání vlasů a napomáhá  obnově jejich růstu.

Rogaine minoxidil se stal prvním oficiálně uznaným terapeutickým prostředkem pro boj proti vypadávání vlasů.

ROGAINE® napomáhá zpomalení až zastavení dědičného padání vlasů a při pravidelném užívání dvakrát denně, po dostatečnou délku terapie, obnovuje Rogaine výživu vlasů a navozuje jejich opětovný růst.

ROGAINE® generických přípravků je celá řada. Jejich výhodou je většinou nízká cena, ale oproti tomu není garance 100% množství účinné látky. Takovými příklady generik  jsou např. Regaine, Kirkland, Eucapil a mnoho dalších.

Jak Rogaine funguje?

Díky látce Minoxidil Rogaine rozšiřuje uzavřené a zúžené cévy a cévky v oblasti pokožky hlavy a tím obnovuje přísun živin a cirkulaci krve. Na to reagují vlasové folikuly zvětšením a zesílením i pevnějším zakotvením v pokožce.

V jakých formách je Rogaine k dostání?

Rogaine se aplikuje buď ve formě 2% roztoku či 5% roztoku. Jako novinka v lepší dostupnosti k vlasovým folikulům se Rogaine začal vyrábět I ve formě pěny. Tato forma přípravku zaručuje lepší vstřebatelnost s minimálními ztrátami a vedlejšími účinky.